| wspomnienia Bozonarodzeniowe | Za co je uwielbiam?

Święta w mojej rodzinie od pokoleń wyglądają tak samo. To czas, w którym wszyscy na miarę swoich możliwości zjeżdżają się w jedno tradyc...


Święta w mojej rodzinie od pokoleń wyglądają tak samo. To czas, w którym wszyscy na miarę swoich możliwości zjeżdżają się w jedno tradycyjne miejsce. Ze względu na to, że mam ogromną rodzinę ,zawsze tego dnia robi się tłok w domu moich dziadków. Wszelkie przygotowania idą pełną parą- rozstawienie stołu, szukanie po całym terenie wolnych krzeseł, gotowanie specjalnych potraw jadanych tylko co roku tego wyjątkowego dnia, wysprzątanie i udekorowanie mieszkania. Pomiędzy pokojami czuć zapachy zapalonych świec i głos tradycyjnych kolęd, które tworzą przytulny nastrój. Wokół domu robi się piękna atmosfera. Wszyscy wygaszają swoje negatywne emocje, tego dnia jedynie liczy się spokój i spotkanie z najbliższymi. I za to uwielbiam święta Bożego Narodzenia. Oprócz otrzymanych prezentów, ważne jest to aby ofiarować je też innym. Ten uśmiech na twarzy nie rodzi się z niczego. Bliscy najbardziej cieszą się z powodu, że o nich pamiętamy. Te święta pomimo tego, że niestety nie będzie większości mojej rodziny, czuję że będą wspaniałe. W tamtym roku nawet gdy zaistniał już oczekiwany wieczór Wigilijny, dalej nie czułam świąt. W tym już od listopada na każdym kroku widzę nastrój i magiczny klimat, jakiego od dłuższego czasu mi brakowało. Przypuszczam, że to również zasługa założenia bloga. Czytając posty i oglądając snapy innych blogerek mogę razem z innymi nacieszyć się nadchodzącymi coraz to bliżej świąt! Już nie mogę doczekać się, aż pojadę do mojej babci. Do napisania postu zainspirowały mnie również stare zdjęcia z ubiegłych wydarzeń świątecznych. A Wam jak przebiegają przygotowania do Wigilii? :)

 

You Might Also Like

11 komentarze

 1. u mnie jest mniej rodzinnie, bo swieta spedzam glownie z rodzicami, babcia i siostre ale i tak je uwielbiam <3/Karolina

  Dwie Perspektywy Blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale urocze zdjęcia! :)

  miss-and-jess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie mogę doczekać się świat :) Przeurocze fotografie :3
  mycrazyworldpaula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie te przygotowania są trochę wolne, właśnie zaraz będę piekła pierniczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mhm, ja tak średnio czuję święta.. Może gdyby spadł śnieg to byłoby lepiej :D U mnie tak raczej nie ma, nigdy nic nie przygotowujemy na święta bo zawsze przychodzimy do babci gdzie już wszystko jest gotowe. Kiedyś kiedy byliśmy młodsi, był taki gwar i hałas bo wszyscy się bawiliśmy, teraz już tego nie ma. A szkoda, bo mimo hałasu to wszystko fajnie się wspomina :D Super taki powrót do dawnych zdjęć :)
  W odp: O jeju, jakie zazdro :D Czemu wróciłaś?! A raczej twoi rodzice? Ja bym została O.o
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. super notka!

  zapraszam do siebie http://krzysiekphotography.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj tak.. U mnie święta wyglądają podobnie - zwłaszcza w kwestii zjazdu rodzinnego. Prze kilka dni w domu jest taki tłok, że ledwo słychać własne myśli :) Uwielbiam ten magiczny nastrój :)
  babeczka24.blogspot.com

  ps. piękne zdjęcia! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham takie rodzinne zdjęcia! Tyle wspomnień. :)
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też od listopada czuję ten klimat świąt! :)
  Piękne rodzinne zdjęcia, to cudowna pamiątka!

  pozdrawiam, it's Nel (klik) :)

  OdpowiedzUsuń
 10. U mnie też tak jest, że wszyscy zjeżdżają się do domu dziadków :D
  http://dreams-first.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny post :)

  Zapraszam do mnie
  Wanko's stories
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy